Vitajte pri 23. diele nášho pravidelného spravodajstva – Spoza Kamery. V tomto týždenníku si budeme na týždennej báze rekapitulovať najväčšie zaujímavosti uplynulého týždňa. Najmä z filmovej pop-kultúry.

Spoza Kamery je rubrika určená kratším správam a zaujímavostiam. To zahŕňa množstvo najväčších noviniek uplynulého týždňa, pravidelné výsledky Box Office, Kino Tipy aktuálneho týždňa, predstavenie nových projektov a ďalšie informácie, ktoré by dozaista nemali uniknúť vášmu oku.

Prejdeme už na samotný článok, a preto si položme otázku – čo sa udialo počas uplynulého týždňa vo svete filmovej pop-kultúry?

Marvel novinky – Dorazil trailer na Venoma, Tony Stark opäť v MCU?

Počas uplynulého týždňa dorazila prvá ukážka k záverečnému dielu filmovej trilógie Venoma, ktorý nesie podtitul „The Last Dance“. Ukážka opäť rozdeľuje fanúšikov na dva tábory. Na jednej strane fanúšikovia milujú Hardyho Venoma, iní zas odsudzujú za jeho absolútny odklon od komiksovej predlohy. Ukážka nám načrtla príchod Klyntaru, ale aj symbiotického koňa, či hostiteľa Toxina.

Podľa novinára Kofiho Outlawa, v rozhovore pre portál Comicbook.com, sa v snímke Avengers 5 objaví až 60 superhrdinov. Okrem iného prezradil, že novým režisérom snímky bude Shawn Levy (Deadpool & Wolverine), pričom medzi potvrdenymi hercami sú aj Chris Hemsworth alebo Tom Hiddleston.

Najnovšie sa herec Robert Downey Jr. v rozhovore s Jodie Foster vyjadril, že je prekvapivo otvorený návratu k postave Tonyho Starka/Iron Mana v Marvel Cinematic Universe. Zdôraznil, že táto postava je hlboko zakorenená v jeho DNA a že by mohol byť ochotný znova si obliecť superhrdinský oblek.

Povráva sa, že v Captain America: Brave New World sa dočkáme nového zoskupenia Avengers. Wong stvárni dôležitú postavu pri zjednocovaní Avengers na boj proti novej hrozbe. Reshooty naznačujú, že Wong dáva dokopy tím hrdinov vrátane Captain Marvel, Shang- Chiho, Hulka, She-Hulk a Doctor Strangea, aby čelili kozmickým a pozemským nebezpečenstvám.

Hlava obrovského celestiala, ktorú sme mohli vidieť v oceáne v snímke Eternals by údajne mohla byť zdrojom Adamantia.

Zdroj: Redakcia/Marvel Studios

DC novinky – Superman posilňuje herecké obsadenie, vydanie Suicide Squad Isekai

Počas rozhovoru v relácii Saturday Night Live, výkonný riaditeľ DC Studios a režisér snímky SUPERMAN, James Gunn potvrdil, že herec Beck Bennett sa objaví v novom reboote. Dodal, že Bennett stvárni Steva Lombarda, zamestnanca The Daily Planet, kde Clark Kent a Lois Lane pracujú.

Ako informoval webový portál The Hollywood Reporter, hercov Mikaelu Hoover a Christophera McDonalda obsadili taktiež do pripravovaného filmu Jamesa Gunna o Supermanovi. Hoover si zahrá Cat Grant, klebetnú novinárku z Daily Planet, a McDonald stvárni Rona Troupea, dalšieho reportéra.

Anime „Suicide Squad Isekai“ sa začne vysielať v Japonsku už 5. júla 2024. Hlavné postavy zahŕňajú Harley Quinn, Deadshota, Peacemakera, Clayface a King Sharka. Títo zločinci sú poslaní do iného sveta plného mágie a drakov. Seriál vznikne pod záštitou WIT Studios, pričom neskôr dorazí aj na stream paltformu MAX.

Nová ukážka Batman Ninja vs. Yakuza League bude mať premiéru na Anime Expo 2024. Warner Bros. Japan odhalí nový klip z pripravovaného pokračovania filmu Batman Ninja na špeciálnom paneli, spolu s ukážkou anime Suicide Squad Isekai. Režisérom je Junpeo Mizusaki, s návratom pôvodného tímu vrátane scenáristu Kazukiho Nakashimu.

Zdroj: Redakcia/Warner Bros. Japan

Alien: Romulus posilňuje marketingový plán pred premiérou

Webový portál Comicbook. com informoval, že nový film „Alien: Romulus“ režiséra Fede Alvareza sa odohráva v rovnakom univerze, ako pôvodné filmy od Ridleyho Scotta. Sleduje skupinu astronautov uväznených s Votrelcom na opustenej vesmírnej stanici. Film má premiéru už 16. augusta 2024. Dorazil tiež nový plagát zobrazujúci Facehuggera útočiaceho na neznámu postavu.

Mimo iného, počas uplynulého týždňa dorazila tiež nová ukážka k snímke Alien: Romulus, pričom získala oficiálne hodnotenie R-rating, čiže prístupný od 18+. Film obsiahne množstvo krvavých scén, násilia a hrubných slov.

Poznáme hlavného hrdinu spin-offu z franšízy Predátora

Webový portál Deadline vydal počas uplynulého týždňa správu, že herečka Elle Fanning je údajne v štádiu riešenia hlavnej úlohy nového spin-off filmu franšízy Predator – Badlands. Snímka je režírovaná Danom Trachtenbergom, ktorý nakrútil aj minuloročný „Prey“. Samotná snímka by mala začať s produkciou už budúci mesiac.

Záverečný film Peaky Blinders dostal zelenú

Spoločnosť Netflix oficiálne potvrdila začiatok vývoja filmu Peaky Blinders. Snímka vznikne v spolupráci so štúdiom BBC Film. Scenár napíše opäť Steven Knight a Tom Harper zasadne na režisérsku stoličku. Netflix doposiaľ nezverejnil žiadne detaily, no Knight v minulosti vyjadril nadšenie zo zakomponovania gangu z Birminghamu do čias 2. svetovej vojny. 

Zdroj: Redakcia/Netflix

Dorazí niekedy 3. pokračovanie Sherlocka Holmesa?

Podľa slov producentky Susan Downey, v rozhovore pre portál Screenrant, je film Sherlock Holmes 3 stále aktívnym projektom. Producentka sa teší na ďalšie stretnutie Roberta Downeyho Jr. a Juda Lawa na striebornom plátne. Film však zatiaľ nemá konkrétny termín vydania, no tvorcovia aktívne pracujú na scenári a príprave projektu.

Celkový počet epizód 2. série The Last of Us odhalený

Podľa najnovších správ, 2. séria „The Last of Us“ obsiahne celkovo sedem epizód a dorazí už v roku 2025. Pedro Pascal a Bella Ramsey sa vrátia v hlavných úlohách. Medzi novými postavami sa objavia Abby, Dina, Jesse, Manny a další. Seriál plánuje aj tretiu a štvrtú sériu na adaptáciu rozsiahleho príbehu z hry.

Kino tipy aktuálneho týždňa

Už budúci týždeň sa môžeme v kinách tešiť na rôzne zaujímavé filmové novinky. V stredu (12. júna) dorazí Kráľovská opera: Carmen. Vo štvrtok dorazí animovaná komédia pre deti – V hlave 2, komédia Máme prachy! a romantická dráma – Povaha lásky.

Zdroj: Redakcia/Pixar

Box Office

Tržby v celosvetových kasách filmov sú nasledovné. 10. miesto patrí snímke The Beekeeper, ktorá má na konte už 152,7 mil. $. Za ním nasleduje animák IF, ktorý utŕžil celkovo 160,7 mil. $. Na 8. priečke môžeme vidieť film The Fall Guy, ktorý má zarobených krásnych 165,6 mil. $. 7. miesto patrí snímke Bob Marley: One Love, ktorý k dnešnému dňu zarobil 179,3 mil. $.

Na 6. mieste sa objavuje The Garfield Movie so zárobkom až 192,7 mil. $. 5. miesto patrí jednoznačne filmu Ghostbusters: Frozen Empire, ktorý dokázal zinkasovať náramných 201,1 mil. $. Na 4. priečke sa nachádza Kingdom of the Planet of the Apes, kde si snímka získala 359,7 mil. $. 3. miesto náleží filmu Kung Fu Panda 4, ktorý zarobil 542,9 mil. $.

Strieborné miesto patrí snímke Godzilla x Kong: The New Empire so zárobkom chvályhodných 567,6 mil. $. Zlaté miesto aj naďalej spravuje Dune: Part Two, ktorý má zarobených už 711,8 mil. $.

2
Avatar photo

Od Martin Krug

Zakladateľ a redaktor projektu diMANzia. Medzi najväčšie záľuby patrí populárna kultúra všeobecne, a s ňou spojené objavovanie rôznych zákutí tohto odvetvia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *