Vitajte pri 22. diele nášho pravidelného spravodajstva – Spoza Kamery. V tomto týždenníku si budeme na týždennej báze rekapitulovať najväčšie zaujímavosti uplynulého týždňa. Najmä z filmovej pop-kultúry.

Spoza Kamery je rubrika určená kratším správam a zaujímavostiam. To zahŕňa množstvo najväčších noviniek uplynulého týždňa, pravidelné výsledky Box Office, Kino Tipy aktuálneho týždňa, predstavenie nových projektov a ďalšie informácie, ktoré by dozaista nemali uniknúť vášmu oku.

Prejdeme už na samotný článok, a preto si položme otázku – čo sa udialo počas uplynulého týždňa vo svete filmovej pop-kultúry?

Marvel novinky – Giancarlo Esposito v Captainovi America 4

Ako potvrdil webový portál The Hollywood Reporter, herec Giancarlo Esposito sa pridáva k snímke Captain America: Brave New World, do neznámej záporáckej úlohy. Snímka sa kvôli jeho zakomponovaniu bude musieť opäť pretáčať.

Režiséri Adil El Arbi a Bilall Fallah, známi filmom „Bad Boys: Ride or Die,“ sa v rozhovore pre portál Comicbook.com vyjadrili, že by mali záujem o režisérovanie „Spider-Man 4″. Napriek fámam však potvrdili, že ich Sony doposiaľ neoslovilo. Obaja sú veľkí fanúšikovia Spider-Mana a sú nadšení z tejto myšlienky. Momentálne však nie je nič oficiálne potvrdené.

Komik Jim Norton v rozhovore pre weobý portál Comicbook prezradil, že do poslednej chvíle netušil, že jeho scéna bola vo filme Spider-Man z roku 2002, kým sa neobjavil v kinách. Natáčal s druhým štábom v Queense, kde improvizoval svoje repliky. Zostal prekvapený, keď ho fanúšikovia informovali, že ho videli vo filme.

Herečka Dafne Keen, v rozhovore pre webový portál Comicbook vyjadrila radosť z toho, že jej postava má stále velký vplyv a je žiadaná aj po toľkých rokoch. V novom filme sa okrem Ryana Reynoldsa a Hugha Jackmana predstavia aj ďalší herci ako Matthew Macfadyen, Emma Corrin a iní. Či uvidíme aj Keen, ako X-23 potvrdené nie je.

Zdroj: Redakcia/Marvel Studios

DC novinky – Animák Batman Ninja vs. Yakuza League a scenáristi seriálu Lantern

Glen Powell v rozhovore pre magazín GQ prezradil, že ak by si mohol vybrať akúkoľvek superhrdinskú rolu, chcel by hrať Batmana. Powell sa inšpiroval érou Michaela Keatona a verí, že by mohol priniesť zaujímavý pohľad na postavu Brucea Waynea. Dodal, že jeho interpretácia by nebola v štýle Matta Reevesa, ale skôr by sa blížila tónu z čias Keatona.

James Gunn, prezident DC Studios, na platforme Threads naznačil, že existujú budúce plány s postavou Deathstroke v DCU. Opäť fanúšikom odpovedal so žmurkajúcim emotikonom na otázku, aké plány má s Deathstrokom, čo vyvolalo velké špekulácie. Herec Joe Manganiello, ktorý predtým stvárnil Deathstrokea, vyjadril svoje nádeje na návrat postavy.

Oblúbený animák Batman Ninja sa dočká pokračovania s názvom Batman Ninja vs. Yakuza League. Film pripravuje Warner Bros. Japan. Dátum vydania doposiaľ nebol stanovený. Príbeh opäť sleduje Batmana, tentokrát čeliaceho japonskej zločineckej organizácii.

Výkonný producent DC Studios, James Gunn, na svojom Threads účte zverejnil mená scenáristov pre seriál Lantern, ktorý je súčasťou DCU. Tom King (množstvo DC komiksov), Damon Lindelof (Watchmen) a Chris Mund (Ozark, True Detective) sú známi pre viacero projektov, ktoré sa stali úspešnými. Ide o troch spisovateľov, pri ktorých sa iba dokazuje skvelá vízia Jamesa Gunna voči značke DC.

Zdroj: Redakcia/DC Studios

Kultový horor My Bloody Valentine sa dočká rebootu

Blumhouse Productions plánuje reboot hororu „My Bloody Valentine“ z roku 1981. Tento remake bude oživením príbehu o Harrym Wardenovi, ktorý po banskom nešťastí zabíja ľudí, ak mesto nezruší Valentínske oslavy. Pôvodný film získal pozitívne reakcie, ale nedočkal sa pokračovania. Detaily o novom filme zatiaľ nezverejnili, no fanúšikovia sú už teraz nadšení z návratu hororovej klasiky.

Furiosa: A Mad Max Saga v čierno-bielom prevedení

Režisér George Miller potvrdil, že film „Furiosa: A Mad Max Saga“ dostane aj čiernobielu verziu, nazvanú „Tinted Black & Chrome“. Tento špeciálny strih už dokončil. Miller vyjadril, že čiernobiely formát má pre neho špeciálnu, elementárnu hodnotu, ktorú stále presne nechápe. Verzia „Black & Chrome“ predchádzajúceho filmu „Mad Max: Fury Road“ získala velink pozitívne ohlasy.

Álvarez približuje snímku Alien: Romulus

Fede Álvarez, režisér snímky Alien: Romulus v rozhovore pre magazín Empire porozprával o nadchádzajúcom príbehu a postavách. Film „Alien: Romulus“ predstaví hlavné postavy Rain (Cailee Spaeny) a Andyho (David Jonsson). Rainin otec poveril Andyho, ako opatrovníka Rainy, avšak ich vzťah sa postupne vyvinul na súrodenecký. Snímka sa dejovo odohráva medzi filmami „Alien“ a „Aliens“.

Zdroj: Redakcia/20th Century Studios

O čom bude 5. série hororového seriálu Evil?

Herec Mike Colter, v rozhovore pre portál Comicbook.com prezradil, že by sa v 5. sérii nadprirodzeného hororového seriálu Evil chcel zamerať na boj proti velkým ropným spoločnostiam. Colter navrhol príbeh, kde by tím vyšetrovateľov odhaloval, kto ťahá za nitky v ropnom priemysle, a snažil sa ich presvedčiť o hodnote ochrany sveta nad ziskom.

Boruto mieri na stanicu HULU

Hulu oficiálne potvrdilo, že od 1. júna bude na jeho platforme dostupných všetkých 293 epizód seriálu „Boruto: Naruto Next Generations“ v anglickom dabingu. Hoci má séria momentálne prestávku, fanúšikovia sa môžu tešiť na návrat do Skrytej listovej dediny a pokračovanie dobrodružstiev Boruta Uzumakiho.

Kedy dorazí špeciál Naruto k 20. výročiu franšízy?

Ako informoval výkonný riaditeľ TV Tokyo, Ichiro Ishikawa, pôvodne zamýšľané vydanie špeciálnych epizód k 20. výročiu značky Naruto dorazí najneskôr do konca fiškálneho roku 2024 (marec 2025). Pôvodne mali epizódy, zobrazujúce starý Tím 7, doraziť ešte minulé leto, avšak bez odôvodnenia neboli vydané.

Zdroj: Redakcia/TV Tokyo

Obľúbené snímky od Pixaru sa dočkajú rebootu

Štúdio Pixar údajne zvažuje rebooty filmov ,,Rodinka Úžasných“ a „Hľadá sa Nemo“. Táto úvaha prichádza v čase, keď štúdio hľadá spôsoby, ako sa oprieť o úspešné franšizy, aby prilákalo existujúcich fanúšikov. Tento krok nasleduje po reštrukturalizácii spoločnosti Disney pod vedením CEO Boba Igera, ktorá sa snaží nájsť nové úspechy v neistej situácii na trhu.

Vráti sa Viggo Mortensen v novom Pánovi prsteňov?

Viggo Mortensen nevylučuje návrat k roly Aragorna v reboote Pána prsteňov, konkrétne v pripravovanom filme The Hunt for Gollum. V rozhovore pre magazín GQ prezradil, že by to zvažoval, ak by to dávalo zmysel pre jeho postavu a jeho vek by nebol problémom pre príbeh.

Prípravy na 5. sériu The Boys začínajú

Eric Kripke, tvorca seriálu „The Boys“ odhalil, že prípravy na 5. sérii sú v ranom štádiu, s tímom scenáristov pracujúcim na nových nápadoch. Aj keď sú tieto nápady v počiatočnej fáze, Kripke naznačil, že môžeme očakávať “bláznivé veci.“ V 4. sérii sa svet ocitne na pokraji katastrofy, pričom Homelander upevňuje svoju moc a Butcher má len pár mesiacov života. Tím sa musí spojiť, aby zachránil svet.

Zdroj: Redakcia/Amazon Prime Video

Nakrúcanie nového spin-offu zo sveta Game of Thrones začne čoskoro

Prequel k seriálu „Game of Thrones“ s názvom „A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight“ sa začne natáčať v priebehu pár týždňov v Belfaste. Prequel sleduje príbehy Ser Duncana the Tall a jeho malého panoša, Egga, sto rokov pred udalosťami „Game of Thrones“. V seriáli si hlavné úlohy zahrajú Peter Claffey ako Dunk a Dexter Sol Ansell ako Egg.

Produkcia bude prebiehať v Titanic Studios a očakáva sa, že George R.R. Martin navštívi natáčanie v júli.

Kino tipy aktuálneho týždňa

Počas tohto týždňa dorazia do kín 3 filmové novinky, ktoré potešia nejedného filmového nadšenca. Už 6. júna uvidíme komédiu Daaaaaalí!. V ten istý deň sa môžeme tešiť aj z hororovej novinky Sliediči, pričom najočakávanejšou snímkou je dozaista akčná komédia – Bad Boys: Ride Or Die.

Zdroj: Redakcia/Sony Pictures

Box Office

Výsledky celosvetových tržieb zaznamenali opäť niekoľko zmien. Na 10. mieste sa objavuje novinka IF, ktorá už zarobila celkovo 138 mil. $. Za ňou nasleduje animák The Garfield Movie, ktorý stihol zinkasovať 152,2 mil. $. 8. miesto patrí snímke The Beekeeper, ktorá má k dnešnému dňu zarobených 152,7 mil. $. Na 7. mieste sa týči The Fall Guy so zárobkom celkovo 157,8 mil. $.

Na 6. mieste je film Bob Marley: One Love, ktorý má celkovo na konte už 179,3 mil. $. 5. miesto patrí filmu Ghostbusters: Frozen Empire, ktorý má zarobených krásnych 200,5 mil. $. 4. miesto patrí snímke Kingdom of the Planet of the Apes, ktorá zarobila už úctyhodných 337 mil. $. Svätú trojicu otvára anímák Kung Fu Panda 4, ktorý zarobil 539,2 mil. $.

Na 2. mieste aj naďalej pôsobí Godzilla x Kong: The Frozen Empire so zárobkom 567,1 mil. $. Dune: Part Two aj naďalej kraľuje 1. miestu so zárobkom neuveriteľných 711,8 mil. $.

2
Avatar photo

Od Martin Krug

Zakladateľ a redaktor projektu diMANzia. Medzi najväčšie záľuby patrí populárna kultúra všeobecne, a s ňou spojené objavovanie rôznych zákutí tohto odvetvia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *