Opäť tu máme ďalšie vydanie s figúrkami kolekcie Marvel Movie Collection od firmy DeAgostini. Tak ako sme vás informovali už aj v predošlom článku, kolekciu tvoria figúrky v mierke 1:16 a sú maximálne verné svojej filmovej predlohe. Postavy ako Iron Man, Black Widow, Kapitán Amerika či Doktor Strange môžu ozdobiť aj vašu poličku.

Každá figúrka je unikátna, nakoľko figúrky sú ručne maľované s dôrazom na detaily, ktoré následne prešli digitálnym spracovaním. Figúrky sú vyrobené z metalickej živice a sú spracované s dôrazom na prvotriednu kvalitu.

V prvých desiatich číslach kolekcie nájdete postavy ako Iron Man, Kapitán Amerika a Hulk (Avengers), Spider-Man a Teen Groot (Infinity War), Thor (Thor: The Dark World), Black Widow (Captain America: The Winter Soldier), Black Panther (Captain America: Civil War), Doktor Strange či Ant-Man z rovnomenných filmov.

Každé číslo obsahuje priložený časopis, ktorý zahŕňa niekoľko zaujímavostí o postave, rozhovory s hercami a zákulisné informácie. K objednávke taktiež dostanete zakladače na organizáciu časopisov. Dnes sa spolu pozrieme na figúrky Thora z filmu Thor: The Dark World a Black Widow z filmu Captain America: The Winter Soldier a ich filmové počiatky.

Redakcia

Thor

Thor, celým menom Thor Odinson, je jedným z najmocnejších Asgarďanov, ktorých Zem považuje za bohov. Je zakladajúcim a hlavným členom Avengers, no pripojí sa aj ku Strážcom Galaxie. Thor sa v Marvel Cinematic Universe (MCU) objavil prvýkrát vo filme Thor z roku 2011.

V tomto filme sa pripravuje na prevzatie Asgardského trónu od svojho otca Odina. Korunováciu prerušia Frost Giants (ľadoví obri). Thor aj napriek zákazu Odina odcestuje na Jotunheim, aby sa postavil Laufeyovi, vodcovi Frost Giants.  Odin bitku preruší a Thora vyhostí na Zem ako smrteľníka.

Thor pristane v Novom Mexiku a musí sám seba obetovať, aby zachránil Zem a Asgard pred svojim nevlastným bratom Lokim. Vďaka tejto obeti získava naspäť svoju moc a Mjolnir a po návrate na Asgard bojuje s Lokim. Pri bitke je Bifrost zničený a Thor je uväznený na Asgarde bez možnosti návratu na Zem.

V roku 2012 sa Thor vracia na Zem, kde hľadá Lokiho, ktorý je v zajatí Tonyho Starka, Steva Rogersa a Natashy Romanovovej. Thor Lokiho z Quinjetu zachráni a snaží sa mu vyhovoriť jeho plán o získaní nadvlády nad Zemou.

Nakoniec súhlasí, aby sa Lokiho ujal S.H.I.E.L.D. Pri Lokiho úteku je Thor uväznený v klietke, ktorá bola pôvodne určená Hulkovi a podarí sa mu z nej ujsť. Následne sa pridá k Avengers a bojuje po boku hrdinov v bitke o New York.

Redakcia

Po udalostiach filmu Avengers sa Thor vracia na Asgard, kde sa dozvedá, že sa blíži konvergencia deviatich svetov. To chce využiť temný elf Malekith, ktorý má v pláne priviesť všetkých 9 svetov do absolútnej temnoty s pomocou kameňa reality (Aether).

Napriek Odinovmu príkazu Thor opustí s Lokim Asgard a cestujú na Svartalfheim, domovskú planétu Temných Elfov, kde je Loki smrteľne zranený. Thor porazí Malekitha v bitke o Greenwich a vráti sa na Asgard, aby odmietol trón.

Redakcia

Figúrka Thora je verná svojej filmovej predlohe a je spracovaná detailne.

Black Widow

Black Widow, vlastným menom Natalja Aljanovna Romanovová/Nataša Romanov je špiónka, agentka a skúsená bojovníčka. Narodila sa v Sovietskom zväze a bola vycvičená ako špiónka agentúrou KGB v Red Room. Zachráni ju Clint Barton/Hawkeye, ktorý jej pomôže dostať sa do S.H.I.E.L.D.u.

Prvýkrát sa s Natašou stretávame vo filme Iron Man 2, kde sa uchádza o rolu asistentky Tonyho Starka pod menom Natalia Rushman. Black Widow pracuje v utajení pre Nicka Furyho, riaditeľa S.H.I.E.L.D.u. Ako Black Widow pomôže Starkovi a Rhodeymu zmariť plány Justina Hammera a Whiplasha Ivana Vanka.

Vo filme Avengers je Nataša vypočúvaná Rusmi, keď ju kontaktuje Phil Coulson, aby ju informoval, že sa Barton pridal k Lokimu. Je poslaná do Kalkaty, kde sa nachádza Bruce Banner. S.H.I.E.L.D. potrebuje zamerať Tesseract a Bruce má skúsenosti s gamma radiáciou, ktoré Tesseract vyžaruje.

V Stuttgarte konfrotuje so Starkom a Rogersom Lokiho, ktorého sa podarí zadržať a Black Widow ho zmanipuluje, aby jej odhalil svoj plán. Po útoku na Hellicarrier bojuje Nataša s Hawkeyeom a uvedie ho do bezvedomia. Rogers, Stark, Romanovová, Barton, Thor a Hulk sa prvýkrat ako Avengers postavia armáde Chitauri a Lokimu, aby ochránili New York.

Redakcia

V roku 2014 sú Romanovová a Rogers poslaní na Batrocove plavidlo. Rogers počas misie zistí, že ju Fury poveril aj inou úlohou. Pomocou dát získaných z lode objavia tajný bunker v New Jersey, kde aktivujú superpočítač s vedomím Armina Zolu.

Zola odhalí, že od doby založenia S.H.I.E.L.D.u v ňom tajne operovala Hydra a snažila sa rozpútať globálny chaos. Spolu s Rodgersom tesne uniknú smrti a uvedomia si, že Alexander Pierce je vodcom Hydry.

Spolu nájdu útočisko u Sama Wilsona, ktorý sa k nim pridáva ako Falcon. Všetci traja chcú prekaziť plán Hydry, ktorý spočíva vo využití vyzbrojených helikariérov, pomocou ktorých by Hydra mohla zavraždiť milióny. Black Widow sa infiltruje do bezpečnostnej rady, odzbrojí Alexandra Pierca a s Furyho pomocou zverejní utajené informácie Hydry.

Redakcia

Figúrka Black Widow presne zodpovedá mierke 1:16. Ikonická póza známa z plagátov Captain America: The Winter Soldier sa pretavila aj do figúrky, ktorá vyzerá ako keby vyšla priamo z filmového plátna.

Figúrky od spoločnosti DeAgostini

Ak si predobjednáte túto kolekciu od firmy DeAgostini, dostanete množstvo darčekov. Ak si predobjednáte kolekciu do 30.8., dostanete so siedmou zásielkou figúrku Groota z filmu Strážcovia Galaxie. Medzi ďalšie darčeky patrí zakladač s treťou zásielkou, podstavec na figúrky, figúrka Rocketa, kovový steelbook či plagáty na motívy filmov od Marvel Studios.

Taktiež, ak si navyše zvolíte platbu kartou alebo PayPalom, tak dostanete figúrku Thanosa z filmu Avengers: Endgame. A ak chcete niečo viac, je tu pre vás možnosť prémiovej ponuky, v ktorej môžete získať figúrky Surtura a Korga z filmu Ragnarok, Hulkbustera a Thanosa z filmu Infinity War, Iron Mongera z Iron Man 1 a Smart Hulka z filmu Endgame.

Z tejto zásielky sme nadšení, nakoľko sú figúrky verné svojim filmovým predlohám, čo by potešilo nejedného fanúšika Marvelu. Pri objednávke nezabudnite použiť náš kód MARVELMOVIESK.

1
Avatar photo

Od Marek Jackman

Najviac sa zameriavam na svet Marvelu a DC, ale medzi moje srdcovky patrí Star Trek, ktorého som veľkým fanúšikom. Hrdý člen diMANzie, pred kamerou aj v postprodukcii.

Komentáre k článku “Marvel Movie Collection DeAgostini: boží Thor a smrteľne nebezpečná Black Widow už teraz v predaji!”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *